Laevatrümm
Hamburgi suund
Tamborito
Oskari laul
Jäi laulmata üks viis
Meremehe püksikumm
Miljuneer
Põhi, lõuna, ida, lääs
Eduard, Julius ja Aadu
Väike neid
Samborombon
Bibbi
Kutse Guatemaalasse
Hääd ööd
Miljuneer
Ilmumisaasta: 1997
Marko Matvere - laul, lõõts, banjo
Raido Koppel - nuppakordion, laul
Mati Kiviselg - lõõts
Joel Sarv - viiul
Erkki Esop - bass
Mait Seger - trummid
Evert Taube

Ta tuli meie juurde ühel pimedal sügisõhtul. Olime sõitnud (Juhani Püttsepp, Marko Matvere naisega, Kuulus EMM Kiviselg ja mina) Vilsandi saarele minu suvekodusse kaminat ehitama. Päeval tegime tööd, õhtul aga istusime ja kuulasime, kuidas meri möllab ja tuul katusel laamendab. Äkki pistis sõber Juhani käe seljakotti ja võttis paberipahna ning tubakapuru keskelt helikasseti, mille kohe mängima panime. Siis me ei teadnud veel, et see hetk saab suure armastuse alguseks, aga teadsime, et kuulsime sellist muusikat, sellist esitust, mis sobis üliväga meie maailmapildiga ja meie ideaalidega.

Selleks ajaks (1990) olime koos Markoga teinud mõned laulud ja Evert Taube tundus meie repertuaari väga hästi sobivat. Tekkis loomulik huvi teada saada, millest vanahärra ka laulab - pöördusin sõbrast rootsikeele tõlgi Ülev Aaloe poole, kes ütles kokkuvõtlikult, et kõik see on üks meremehe õhkamine. Selle informatsiooni pinnalt sündis "Dollarilaul" ja elas paar aastat uhkes üksinduses ning muutus selle ajaga üldtuntuks, rahvalauluks. Esiklapse selline elujõud innustas edasi töötama ja Taube'i võrku jäi ka tuntud tekstisepp Laur Lomper.

Kui Evert Taube laululoomingu võib kokku võtta umbes 12-l LP-l, siis loodan, et praegu Teieni jõudvad laulud on ka meie poolt alles algus selle rootsi armastatud laululooja loomingu tutvustamisel. Tekstikäsitlus on meil küllalt vaba, üldjuhul oleme loonud originaaltekstid, püüdes säilitada Taube'i teemasid ja siirust. Seni on olnud eestlastele ehk tuttavad sellised Evert Taube laulud nagu "Turallerii" ja "Roslagen, Rootsimaa rand".

Evert Taube sündis 1890-l aasta Göteborgis ja veetis lapsepõlve Vinga saarel ühena tuletornivahi 13-st lapsest. Pärast kooli õppis ta veidi aega kunsti, kuid läks siis kaheksateistaastaselt merele, viibis mitmeid aastaid ajakirjanikuna Argentiinas ning oli suur rännumees kogu oma elu. Ta on olnud populaarne sellest hetkest peale, kui tema nimi rootsi avalikkusele kahekümnendatel aastatel tuttavaks sai. Tema esimesed lihtsad ja truusüdamlikud meremehelaulud lõid otsekohe läbi ja kõlasid peagi rootsi pidulaudade ümber ning on üheks alusepanijaks rootsi ühislaulutraditsioonile. Evert Taube suri 1976-l aastal, olles kuulsa poeedi ning laulikuna vallutanud kogu rootsi rahva südame.

Jaan Tätte